До підприємства по експлуатації теплового господарства «Тепловик» Старокостянтинівської міської ради неодноразово звертаються споживачі щодо справедливості нарахування оплати за опалення для споживачів у багатоквартирних будинках у яких є квартири з автономним опаленням.

В зв’язку з цим КП «Тепловик» надає роз’яснення щодо вищезазначених  питань:

25 січня 2019р. набула чинності Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг” (N 315 від 22.11.2018 р.)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.12.2018 р. за N 1502/32954 та набирає чинності з дня офіційного опублікування).

Вищезазначена Методика встановлює порядок розподілу обсягів спожитих комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання.

Ця Методика встановлює порядок визначення обсягів спожитої у будівлі теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об’єктами нерухомого майна, опалення місць загального користування, гаряче водопостачання (у разі обліку теплової енергії у гарячій воді), забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання (за наявності циркуляції); обсягів холодної, гарячої води, витраченої на загальнобудинкові потреби; обсягів холодної та гарячої води, спожитої споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку; порядок розподілу обсягів спожитих комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, визначає вимоги до приладів-розподілювачів теплової енергії, поправкові коефіцієнти для розподілу обсягу спожитої теплової енергії між окремими споживачами у будівлях, оснащених вузлами комерційного обліку теплової енергії та/або гарячої, та/або холодної води, де налічуються два та більше споживачів.

Новелою в законодавстві стало те, що при розподілі обсягу спожитої теплової енергії на опалення для споживачів враховуються наріжні квартири, квартири (приміщення), розташовані на перших і останніх поверхах будівель, де налічуються два або більше споживачів, що здійснюється за показаннями вузлів розподільного обліку, приладів-розподілювачів теплової енергії та пропорційно до опалюваної площі (об’єму).

Також змінюватимуться умови надання послуг споживачам (співвласники багатоквартирного будинку визначатимуть моделі організації договірних відносин у своєму будинку та укладатимуть відповідні договори із виконавцем). Плата виконавцю відповідної комунальної послуги залежатиме від обраної співвласниками моделі договірних відносин.     Відповідно до роз’яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, дана Методика буде  застосовуватись з  травня 2019 року.

Якщо говорити своїми словами, то дана методика надає можливість нараховувати плату усім споживачам будинку за місця загального користування. Тобто ті споживачі, у яких встановлене індивідуальне опалення чи індивідуальний вузол обліку тепла, будуть зобов’язані сплачувати за місця загального користування по загально будинковому лічильнику.

Сподіваємось, що введення в дію методики впорядкує питання оплати за спожиті послуги і зменшить соціальну напругу серед користувачів послуг КП «Тепловик».

Начальник абонентського відділу

Post Navigation