Наприкінці опалювального сезону, коли підприємство змогло виділити невеликі кошти, будо проведено модернізацію автоматики керування пальником на двох котлах ВК-32. А саме замінена застарілої автоматики керування «УЗОР», яка була встановлена 2007 році на котельні по вул. Прокопʼюка, 4 та котельні по вул. Варчука, 18,  яка не давала змоги досягти ефективної роботи котлоагрегатів.  Для покращення умов надання послуг комунальним підприємством «Тепловик» було придбано та встановлено сучасну автоматику управління котлоагрегатами ВК-32, а саме  «ОКА Альфа» на котельню по вул. Прокопʼюка, 4  та «БАРС-В» на котельню  по вул. Варчука, 18.

У роботі пальника повністю виключений людський фактор. Автоматично відбувається регулювання повітряно-газової суміші. Блоки автоматики забезпечують безпечне регулювання, управління процесом розпалу, регулювання теплопродуктивності, забезпечують досягнення найбільш ефективної та безпечної експлуатації  котлоагрегатів з новітнім та дороговартісними сервоприводами фірми Belimo, виробництва Італії для точного регулювання співвідношення газ-повітря та правильного горіння, яке суттєво впливає на збереження котлоагрегатів та їх більш економну, ефективну роботу в цілому.

В роботі котлоагрегатів на сьогоднішній день можна спостерігати правильне горіння ,а саме правильний хімічний склад димових газів згідно замірів газовим аналізатором ОКСИ-5М, який впливає на екологію нашого міста, економію використання газу  на 10-15 % , зручність в роботі та безпека для працівників котелень та обслуговуючого персоналу.

Всі ці параметри були відсутні минулі роки у зв’язку з роботою застарілої автоматики та контролерів управління , що впливало на матеріальні втрати, які несло підприємство на ремонт котлоагрегатів, неможливість керування, налаштування, витрата природного газу значно вища ніж у сучасного обладнання, безпечної експлуатації та отримання показників економної, ефективної роботи обладнання.

Після заміни автоматики керування пальником, ми побачили що наші пальники, які працюють більше двадцяти років вже не відповідають сучасним вимогам по економії газу. Тому було прийнято рішення встановити новий пальник, використовувавши щойно встановлену автоматику, на один котел ВК-32. Нажаль із за браку коштів ми не зробили цього раніше, але яка кажуть «краще пізніше, чим ніколи». У подальшому заплановано заміну пальників з автоматикою ще на 4х одиницях подібного обладнання.

Сьогодення роботи нашого підприємства свідчить що всі кроки для подолання недоліків в роботі обладнання в цілому дають позитивний результат та гарні прогнози роботи на майбутнє, що суттєво впливає на якість надання послуг та собівартість ГКал. Морально і фізично застарілого обладнання на підприємстві ще дуже і дуже багато, але поступово ми зробимо необхідні оновлення.

Начальник електродільниці

Паламарчук Олена.

Post Navigation