Розумію усю складність ситуації, в якій перебуває держава та КП «Тепловик», зокрема. 100 днів було достатньо для того, щоб оцінити ситуацію та спланувати свою подальшу роботу.

Що вдалося зробити:

Оформили належним чином  договір реструктуризації частини боргу з НАК«Нафтогаз», що призвело до виконання п.12 Постанови КМУ №187 і дозволило підприємству отримати номінації газу. Дякую за плідну співпрацю у вирішенні даного питання депутатів Старокостянтинівської міської ради, міського голову та колектив підприємства, які робили все щоб даний договір був підписаний.Підписання договору реструктуризації також надало можливості виграти суд з НАК Нафтогазом. За рішенням суду НАК Нафтогазу відмовлено в нарахуванні пені і штрафних санкцій на суму 1 468 509,41грн. Гроші що вдалося економити – це майже зароблені гроші.

          Коригування тарифів.

Нагадаємо як зростали тарифи на теплову енергію:

03.03.2015 – 705,95 грн/ Гкал

09.06.2016 – 1341,91 грн/ Гкал

14.12.2017 – 1341,91 грн/ Гкал

 Тобто з 09.06.2016 року незважаючи на підвищення цін на енергоносії, ріст мінімальної зарплати ціна на теплову енергію для населення залишалась незмінною. Що не могло не вплинути на фінансову ситуацію КП «Тепловик» і принести значні збитки. Ми змушені були звернутися до міської ради з проханням підвищити тарифи щоб призупинити збиткову діяльність підприємства. Адже підприємство КП «Тепловик» належить громаді міста, і підпорядковано безпосередньо Старокостянтинівській  міській раді. Отже було подано економічно обґрунтований тариф у розмірі 1660,03 грн/Гкал. З 12.10.2018 виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради (рішення №304 від 27.09.2018р.) було затверджено 1498,44 грн/Гкал. Різницю по діючому законодавству має відшкодовуватись з місцевого бюджету, яка за 10 місяців 2018р. складає 9 878 368,00 грн..  З 01.11.2018 суттєво подорожчав газ для населення і ми знову вимушені були збільшувати тарифи. З 01.12.2018 вартість теплової енергії становитиме 1 747,57грн/Гкал. Більш детальна інформація на нашому сайті.

          Фахівцями КП «Тепловик» було розроблено програму перспективного розвитку на 2019-2021р, виконавши якими зможемо нести менше втрат, що позитивно вплине на вартість надання послуг. Дану програму затвердив виконком рішенням від 16.11.2018р. №27/31/VII. Також затверджено фінансовий план підприємства.Незважаючи на всі складності фінансування ми власним коштом почали втілювати деякі заходи з затвердженої програми вже в цьому році. Так, розроблено проектна свердловини для отримання води на власні потреби, отримано дозволи в ДАБІ на виконання робіт (№ ХМ061183130092, ХМ061183130116, ХМ061183130106) і розпочато будівництво водних свердловин, оформляється дозвіл на спецводокористування. Ми розраховуємо завдяки цьому заходу економити близько двох мільйонів гривень нарік. Всі роботи виконуються з дотриманням чинного законодавства України.

 Є деякі питання, що ми не встигли включити в програму розвитку, але вони прораховуються і роботи по ним ведуться, і скоро можна буде говорити про результати. Так, виконуються перед проектні роботи для того щоб можна було розробити проект реконструкції теплових мереж. Після розробки проектна,та проведення державної експертизи спільно з міською радою будемо шукати джерела фінансування, і безпосередньо виконувати роботи.

Також, прораховується можливість встановлення когенераційної установки, технічну і економічну складову даного заходу.

          Про це гірко казати, але у вересні на підприємстві КП «Тепловик» була заборгованість по заробітної платі за травень. Спільними зусиллями колективу підприємства та при фінансуванні з міського бюджету за ці 100 днів майже повністю ліквідована заборгованість. Залишилося виплатити біля 200 тис грнза жовтень, що планується зробити в найближчий тиждень – два.

          Повністю переглянуто штатний розклад. Виключені зайві посади. За рахунок зменшення кількості працівників, при тому самому фонді оплати праці нам вдалося трішечки збільшити заробітну плату майже у всіх працівників. У найближчий час плануємо ще невеличке збільшення.

          Співробітники підприємства постійно ведуть роз’яснювальну роботу з мешканцями міста з питань як зменшити платіжки, і покращити якість надання послуг. Проводяться збори мешканців будинку, про що ми неодноразово розповідали на сайті підприємства. Для більш якісного обслуговування клієнтів ми купили тепловізор.

Працівники абонентського відділу та керівництво підприємства завжди йдуть на зустріч всім користувачам послуг КП «Тепловик». Заради того щоб люди мали змогу отримати субсидію, навіть при наявності заборгованості, ми пропонуємо заключити договір реструктуризації. Так, станом на 07.12.2018 заключено 40 договорів. Ми продовжуємо роботу в цьому напрямку, користуючись нагодою, пропонуємо всім охочим прийти до абонентського відділу та владнати ситуацію з заборгованістю. Але в нашій роботі є й випадки коли ми йдемо на крайні міри. Так, нами подано до суду 40 справ по заборгованості за спожиті послуги на загальну суму 744 122,01 грн. На виконанні у виконавчій службі знаходиться біля 34 справи.

Ще раз звертаюсь до громадян, кожен отримає щомісячно платіжки, де вказана сума боргу, якщо борг перевищує 10-15 тис грн – то Ви автоматично попадаєте в зону ризику, і маєте всі шанси отримати повістку до суду, а це тягне за собою додаткові витрати у вигляді сплати судового збору у розмірі 1700 грн. Краще завчасно підписати договір реструктуризації й не мати справ у суді.

Принцип роботи нашої команди – якнайтісніше спілкуватись з людьми, негайно включатись у вирішення проблем, що виникли.

Нещодавно відбулася ревізія фінансово – господарської діяльності Комунального підприємства по експлуатації теплового господарства«Тепловик» Старокостянтинівської міської ради за період з 01.09.2015 по завершений місяць 2018 року. Після оформлення всіх необхідних документів Державною Аудиторською Службою України ми обов’язково висвітлим результати ревізії на нашому сайті.

Незважаючи на тяжкий матеріальний стан, працівникам підприємства вдалося вчасно і у повному обсязі розпочати опалювальний сезон 2018-2019 р. Технічними службами підприємства було проведено все необхідні планово-попереджувальні роботі по підготовці обладнання до опалювального сезону. Крім планових робіт було чимало відремонтовано та введено в експлуатацію обладнання що давно по тим чи іншим причинам не працювало. Деякі моменти ми висвітлювали на сайті, деякі ні, коротко нагадаю:

– замінені на нові газові регулятори на котельних Попова, 11/1, Рудяка, 33, Героїв Чорнобильців, 20;

– проведений капітальний ремонт з заміною автоматики котла Колві-160 на котельні Рудяка, 33;

– проведений монтаж тепломережі 60 п. м. та теплового лічильника на вимогу мешканців будинку Миру, 1/146;

– закуплено та замінено на нові 5 насосних агрегатів на котельних Варчука, 18, Рудяка, 33, Попова, 11/1, Прокоп’юка, 4 та ЦТП Софійська, 15/1;

– виконаний значний обсяг робіт по удосконаленню КВПіА із заміною та встановленням нового устаткування (датчики, клапани, регулятори, автоматика)

– відремонтовано власними силами котел на котельні «Новітер»

Та багато іншого.

Хочу зазначити що все це вдалося зробити завдяки злагодженої роботи команди. Це: слюсарі, електрики, оператори котелень, диспетчера, працівники ремонтних бригад, слюсарі КПіА, слюсарі з експлуатації газового господарства, токарі, водії, бухгалтера, економісти, контролери, майстри, начальники ділянок та відділів, інженера, юристи, та інші.

Користуючись нагодою, я хочу подякувати всім співробітникам КП «Тепловик» за плідну співпрацю. Сподіваюсь, ми й надалі будемо виконувати багато спільної роботи, яка дозволить більш якісніше, та дешевше надавати послуги населенню. Ми прагнемо нести тепло в оселю кожного жителя міста.

З повагою, Директор КП «Тепловик»

Олександр Душенко.

Post Navigation