Історія і сьогодення

Комунальне підприємство «Тепловик» створене після реорганізації підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго» в 1992 р. За час діяльності підприємства «Тепловик» виконані та впроваджені наступні роботи та заходи, які покращили якість теплопостачання міста та зменшили споживання енергоносіїв.

Підприємство «Тепловик» має власну виробничу базу, побудовану власними силами:

–         теплу стоянку для автотракторної техніки;
–         теслярну майстерню;
–         диспетчерську – прохідну;
–         склад та під навіси для зберігання матеріалів та запчастин;
–         токарну майстерню;
–         майстерню електрослюсарів та КВП;
–         територію бази заасфальтовано та обгороджено бетонною огорожею.

Також забезпечено автотракторною та спеціальною технікою:

–         вантажний автомобіль, два легкові автомобілі, екскаватор, кран-гідропідіймач, трактор з причепом.

КП «Тепловик» забезпечує теплом багатоповерхові будинки, бюджетні та госпрозрахункові установи загальною площею 431 тис. м2.

Приєднане теплове навантаження складає 42 Гкал/год., з них:

На опалення:

–         населення                           –          27,7 Гкал/год.
–         бюджетних установ       –          8,7 Гкал/год.
–         інших                                     –          0,6 Гкал/год.

На потреби ГВП:

–         населення                           –          4,8 Гкал/год.
–         бюджетних установ      –          0,2 Гкал/год.

Встановлена потужність об’єктів теплопостачання підприємства становить:
Qкотлів = 71,95 Гкал/год.

Довжина теплових мереж в двотрубному вимірі становить 20,7 км, з них 1,5 км знаходиться в аварійному стані і підлягають заміні.

Підприємство має цілісні майнові комплекси (котельні, теплові мережі, центральні теплові пункти).

Генеруючі джерела теплової енергії знаходяться на 14-ти тепло генеруючих об’єктах, які на 100% обладнані приладами обліку відпущеної теплової енергії, а саме: котельні по вул. Попова,13, вул. Острозького, 20, вул. Острозького, 40, вул. Чкалова, 4, вул. Федорова, 48, вул. Пушкіна, 47, вул. Попова, 65, вул. Попова, 6, вул. Красовського, 3, вул. Миру, 1/136,  вул. Миру, 1/139, вул. Комсомольська, 8/3, вул. Софійська, 3, вул. І.Франка, 35.

Вищевказані котельні забезпечують теплопостачання (опалення та ГВП) об’єктів житлового комплексу, соціально-культурної сфери та побутових підприємств.

В котельних встановлені водогрійні котли: «Колві 1300» – 1 шт, «Колві 1000» – 2 шт, «Колві 650» – 1 шт, «Колві 550» – 1 шт, «Колві 170» – 1 шт, «Unical – 970» – 2 шт., «Unical – 510» – 1 шт.,   «ВК-32 М» – 4 шт., NWT-8-150» – 3 шт., «Рівнетерм 32» – 2 шт., «Рівнетерм 80» – 2 шт., «Рівнетерм 96» – 3 шт., «КВГ-7,56» – 3 шт., «НР-18» – 4 шт., «НИИСТУ-5» – 16 шт., Модуль нагріву МН 120 СКО «Бернард» – 6 шт. та парові котли «Тула-1» – 2 шт.

За рахунок впровадження раціоналізаторських пропозицій виведено з експлуатації три котельні (Попова, 28; Красовського, 3; Пушкіна, 47), потужність яких перекладено на інші існуючі котельні.

На підприємстві відкрито цех по перемотці електродвигунів. В котельних збудовано кабіни операторів для захисту від шуму.

Розроблено «Енерго- та еколого ефективну схему розвитку системи теплопостачання міста Старокостянтинів Хмельницької області». Згідно цієї схеми теплопостачання з 13 котелень підприємства проведено реконструкцію та модернізацію 10-ти котелень, на яких встановлено сучасні жаротрубні котли, що дало змогу зменшити споживання природного газу на 8,5% та електроенергії на 18%. Модернізацію двох котелень Чкалова, 4 та І.Федорова, 48 проведено власними коштами підприємства. Дані котельні працюють без операторів в автоматичному режимі. Власними коштами підприємство оснастило тепловими лічильниками всі котельні.

Підприємство «Тепловик» протягом останніх років проводить заміну аварійних ділянок тепломереж на попередньоізольовані. Так, на даний час замінено біля 1200 м.п. теплових мереж.

В 2012 р. підприємство за власні кошти  провело модернізацію трьох котлів КВГ-6,5 на котельні Красовського, 3, замінивши подові пальники на пальники з попереднім змішуванням газу з повітрям та встановивши нову автоматику управління.

На трьох котельних, які знаходяться за адресами: вул.. Миру, 1/136, Миру 1/139 та Комсомольська, 8/3, залишилися фізично зношені та морально застарілі котли НІІСТУ-5 та НР в кількості 20 шт. Для виведення з експлуатації даних 20 котлів, які знаходяться на котельних за адресами: Миру, 1/139; Миру, 1/136, Комсомольська, 8/3, та виведення з експлуатації котелень Миру, 1/136 та Комсомольська, 8/3, а також впровадження когенераційної установки на котельні Миру, 1/139, підприємством розроблено Бізнес-план на отримання кредиту.

Для покращення якості наданих послуг, зменшення потреб в енергоносіях, зменшення об’ємів викидів забруднюючих речовин в атмосферу розроблені та проведена експертиза 4 енергозберігаючих проектів. Впровадження даних проектів зменшить споживання газу, електроенергії, викиди в атмосферу, затрати на оплату праці.

За довгі роки експлуатації системи централізованого опалення міста Старокостянтинова, спроектованої і побудованої нашими батьками у 60-х роках минулого сторіччя, обладнання та мережі морально застарілі та фізично зносилися. Найближчими роками практично вичерпається їх ресурс. Газові котельні з існуючим обладнанням, а також тепломережі з поганою ізоляцією були рентабельні тільки в ХХ столітті за низьких цін на паливо, тобто газ. Довгий час внутрішні ціни на газ в Україні зростали значно повільніше світових – пружина стискалася багато років. Але впродовж восьми минулих років ціна газу на кордоні з Росією збільшилася в багато разів. Для того, щоб вижити в новому столітті, необхідно зменшити споживання газу, вартість якого в складовій тарифу на теплову енергію складає 68%.

За весь час роботи підприємства аварій, які привели б до надзвичайних ситуацій, не було. Незначні аварії та поломки ліквідовуються вчасно і не впливають на показники теплопостачання міста.