ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» забрала гроші з рахунку КП «Тепловик»  через АТ «Ощадбанк» всупереч власним обіцянкам

Шановні споживачі теплопостачання, хочемо проінформувати Вас, в яких умовах ми працюємо та через які складнощі приходиться проходити адміністрації підприємства, щоб функціонувати.

Відповідно до договору постачання природного газу, укладеного між ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» та КП «Тепловик», ми відбираємо обсяги природного газу для виробництва теплової енергії споживачам міста. З жовтня 2021 року по січень 2022 року підприємство проводило своєчасні розрахунки за спожитий природний газ у відповідності до умов договору та додаткових угод.

22 – 23 лютого 2022 р. підприємство отримало з місцевого бюджету кошти для проведення чергових розрахунків за спожитий природний газ, відповідні платіжні доручення за природний газ були відправлені на ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг». Але Казначейство ці платежі не провело і кошти казначейською службою повернуто на рахунок Виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради уже під час воєнного стану.

Із-за цієї ситуації  в лютому місяці КП «Тепловик» вперше не виконав умови договору щодо своєчасних розрахунків. Розрахунки споживачів за послуги постачання теплової енергії знизились із-за форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), зокрема, військової агресії російської федерації проти України, що стало підставою для введення воєнного стану із 5 години 30 хвилин 24 лютого 2022 р. на всій території України.

Компанія «Нафтогаз Трейдинг» будто би з розумінням віднеслась до цього питання, повідомили нас та розмістили ще 25.02.2022 на сайті звернення до своїх клієнтів, де зазначили:

«До уваги споживачів!

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» на строк дії воєнного стану в Україні забезпечить:

1.1. Реєстрацію всіх споживачів, з якими Товариством укладені договори постачання природного газу, в реєстрі споживачів Товариства на інформаційній платформі Оператора ГТС, в тому числі споживачів, у яких наявна прострочена заборгованість за поставлений природний газ.

1.2. Включення в реєстр споживачів Товариства контрагентів, до яких були застосовані заходи припинення газопостачання шляхом виключення з реєстру споживачів.

1.3. Здійснення передачі природного газу за договорами купівлі-продажу з постачальниками природного газу без надання безвідкличної безумовної банківської гарантії, в тому числі за наявності простроченої заборгованості за поставлений природний газ.

1.4. Призупинення договірного списання з рахунків підприємств на рахунок ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», передбаченого Договорами про договірне списання, укладеними теплопостачальними підприємствами відповідно до умов п.5.2 Договорів постачання природного газу, а також укладеними газопостачальними підприємствами відповідно до умов п.14 Індивідуального договору до Рамкового Договору купівлі-продажу природного газу на строк дії воєнного стану.

1.5. Не застосування права Товариства на дострокове розірвання в односторонньому порядку Договорів про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ та права на здійснення заходів щодо дострокового стягнення непогашеної суми заборгованості за такими Договорами.»

 

Але чомусь 19 квітня 2022 року платіжним дорученням відповідно до договору про договірне списання АТ «Ощадбанк»  здійснено списання коштів з рахунку підприємства під час форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) – військового нападу росії на Україну та введення воєнного стану на всій території України.

Форс-мажорні обставини, засвідчені Торгово-промисловою палатою України і підтверджують обставини, що з 24 квітня 2022 року до їх офіційного закінчення є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської діяльності по договору, виконання умов якого стало неможливим у встановлені терміни внаслідок настання таких форс-мажорних обставин.

На жаль під час воєнного стану рівень оплати споживачів за послуги з постачання теплової енергії знизився і підприємство вимушене раціонально планувати використання обігових коштів. Тариф на послуги постачання теплової енергії, який ми застосовуємо, був затверджений у 2018 р. Допомога з місцевого бюджету, так, як передбачалось  Меморандумом, не надається. Та, незважаючи на ці проблеми, підприємство проводило самостійно розрахунки за спожитий природний газ.

19 квітня 2022 року, відповідно до розпорядження міського голови, закінчився опалювальний сезон і підприємству необхідно не порушувати законодавство та вчасно розрахувати працівників, операторів котелень та виплатити їм заробітну плату і, відповідно, перерахувати обов’язкові платежі до бюджету, що пов’язані із виплатою зарплати, також виплачувати заробітну плату працівникам, які продовжують працювати, підтримувати економіку своєю працею в місті і в Україні під час воєнного стану.

Звичайно, ми вимагаємо відповідь у вищевказаних установ, як це стало можливим, списувати кошти з рахунків Тепловика, щоб підприємство обанкрутити і знищити, всупереч власним обіцянкам, під час війни!

Сподіваємось знайти вихід, очікуємо розуміння, в нас спільна задача – вистояти і перемогти, зберегти наші підприємства, також зобов’язуємось погасити заборгованість перед газопостачальником у розумний термін після завершення воєнного стану.

Вкотре звертаємось до Вас, шановні споживачі, комунальні послуги необхідно терміново оплатити, борг населення за послуги теплопостачання становить близька 28 мільйонів гривень!

З повагою, директор КП «Тепловик» Олександр ДУШЕНКО

Комунальне підприємство по експлуатації теплового господарства “Тепловик” Старокостянтинівської міської ради повідомляє, що у зв’язку із зменшенням обсягів споживання гарячої води та переходу споживачів на автономний підігрів води (бойлери) про що свідчать об’єми споживання за вказані роки:

Рік  Відібрано води для підігріву м.куб.  Продано гарячої води м.куб. Втрати (крадіжка) м. куб. Відсоток втрат Сума втрат в грн.
2018 118 355 79 728 38 627 33% 4 035 885
2019 69 400 42 477 26 923 39% 3 108 260
2020 72 781 37 991 34 790 48% 4 016 506
2021 42 922 23 740 19 182 45% 2 214 562

Підприємство вважає економічно не доцільним підігрів та подачу гарячої води в подальшому, адже витрати газу на підігрів води в розмірі 118 355 м.куб. та 42 922 м.куб. майже однакові.

Зважаючи на вищенаведене КП “Тепловик” не в змозі надавати послуги з постачання гарячої води по закінченню опалювального періоду.

 

Шановні споживачі!

Добігає кінця опалювальний сезон 2021/2022. Ми хочемо проаналізувати роботу підприємства та почути думки наших споживачів. Можливо будуть поради щодо покращення роботи, які ми зможемо втілити в життя.

 1. Борги. Борги населення рекордно зросли і перевалили за 30 млн. грн. Ми розуміємо, що в країні війна, багато проблем, часом зовсім не до оплати за комунальні послуги. Але ж ми мусимо розраховуватись за газ, за електроенергію, виплачувати заробітну плату працівникам, робити ремонти та модернізацію. Тому дуже прошу всіх розрахуватися за надані послуги, це допоможе нам краще підготуватись до наступного опалювального сезону!!!
 2. Якість обслуговування. Скарг стало набагато менше у порівнянні з минулими опалювальними сезонами.
 3. Ціна. Попри інфляцію, зростання вартості газу, електроенергії, росту мінімальної заробітної плати та загальному подорожчанню всього (матеріали, вироби) в нашій країні – тарифи для населення залишилися незмінними з 2018 року. Завдяки підписаному Меморандуму вдалося втримати стабільно низьку вартість послуги. Дякуємо Президенту, Верховній Раді, Кабінету Міністрів, АМУ та міському голові Миколі Мельничуку. Компенсацію витрат Тепловика (так звану різницю в тарифах) покладено на місцевий бюджет. Звісно, держава допомогла у цьому, збільшивши ПДФО для місцевих бюджетів на 4% (пункт № 15 Меморандуму) та залишивши акцизний збір на містах (пункт № 15 Меморандуму).

15. Забезпечення у 2022 році спрямування до місцевих бюджетів територіальних громад (крім бюджету міста Києва) з метою фінансової підтримки підприємств теплопостачання та сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 р. р.:

 – ПДФО у розмірі 4 відсотків але не менше 11 млрд. грн. (додатково);

– 13,44 відсотка акцизного податку з виробленого в Україні пального та 13,44 відсотка акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального, відповідно до пунктів 161 та 162 частини першої статті 64 Бюджетного кодексу України.

Тож разом ми робимо наше життя краще. Нижче наводимо приклад: за різними адресами споживачів щодо вартості теплової енергії з жовтня 2018 року по лютий 2022 року, де зазначено, що плата за тепло приблизно однакова за рахунок незмінності тарифу, який прийнятий ще у грудні 2018 року та діє по теперішній час.

Дивимось, аналізуємо, робимо висновки, підказуємо, як покращити роботу підприємства.

Дякую всім за розуміння,

Директор КП Тепловик

Олександр ДУШЕНКО

КП «Тепловик» звернулось до суду, щоб отримати газ українського видобутку від НАК «Нафтогазу» за ціною її собівартості та з урахуванням рівня рентабельності

Зважаючи на дефіцит газу за фіксованою ціною 7,42 тис/куб.м для забезпечення теплом мешканців Староконстянтинова, комунальне підприємство «Тепловик» звернулось до суду, щоб отримати можливість купувати газ безпосередньо у державного підприємства «Укргазвидобування» без комерційного посередника та додаткових націнок.

Слід зазначити, опалювальний сезон 2021/2022 вперше проходить в умовах впровадження ринку газу. Окрім недосконалого розподілу газу державним постачальником ГК «Нафтогаз Трейдинг», який визначив в односторонньому порядку восени, скільки газу надаватиме теплопостачальникам, ситуація ускладнилась через безпрецедентно високі ціни на газ.

У випадку, коли теплопостачальник, наприклад, через похолодання, використав більше газу, ніж визначив «Нафтогаз трейдинг», за решту газу потрібно буде сплатити ринкову вартість, яка майже у 6 разів вища, ніж обіцяна державою. У січні ринкова вартість газу сягнула позначки 40 тис. грн/куб.м.

Якщо теплові підприємства не можуть сплатити цю вартість, включається страховий механізм закупівлі газу — постачальник «останньої надії» (ПОН), за умовами якого підприємства закуповують газ за ринковими цінами впродовж 2-х місяців, після чого газопостачальник припиняє продаж газу цьому підприємству.

Щоб забезпечити Староконстянтинів теплом до кінця опалювального сезону, КП «Тепловик» докладає зусиль для максимально раціонального та економного використання наданого «дешевого» газу. Однак зважаючи на те, що до завершення опалювального сезону ще майже 2 місяці і можливі різкі зниження температури повітря, визначених лімітів газу може не вистачити.

Жорсткі ліміти газу за фіксованою ціною вимагають від нас жорсткої економії, адже наслідком перевищення споживання газу може бути нестабільне теплопостачання міста і тяжка фінансова криза КП «Тепловик.  Утримувати ситуацію під контролем нам багато в чому допомагає проведена раніше модернізація підприємства. Це дало змогу більш ефективно використовувати паливо та знизити втрати. Однак у випадку низьких температур нам потрібні додаткові заходи. Саме тому ми звернулись до державного підприємства з вимогою укласти угоду на постачання без посередників газу українського видобутку за справедливими цінами для населення».  

 Директор КП «Тепловик»

Олександр Душенко

Шановні споживачі, повторно роз’яснюємо, хто і чому має платити за опалення місць загального користування та внутрішнє функціонування системи

Місця загального користування (МЗК) – місця, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців, крім допоміжних приміщень.

Обсяг теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення (ВФС) – втрати теплової енергії у трубопроводах та в обладнанні внутрішньобудинкової системи опалення поза межами опалюваних приміщень, опалюваних МЗК та допоміжних приміщень, а також обсяг теплової енергії від транзитних ділянок трубопроводів цієї системи, що надходить у приміщення з індивідуальним опаленням та приміщення, у якому комунальна послуга з постачання теплової енергії не надається.

Нарахування за МЗК та ВФС нараховуються та розподіляються на усіх мешканців будинку згідно «Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 22 листопада 2018 року № 315.

Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкових територій відповідно до своєї частки у майні будинку. Внутрішньобудинкові мережі централізованого   опалення і гарячого водопостачання (ЦО і ГВП) належать до інженерного (технічного обладнання) житлового будинку і є його невід’ємною частиною.

Адже за рахунок тепловиділень від розподільчих трубопроводів, які розташовані в місцях загального користування будинку, створюються сприятливі умови для нормального функціонування мереж водопостачання, водовідведення та інших комунікацій.

Як проводиться нарахування наводимо приклад нижче, за приклад приведено будинок №30/3 по вул. Попова.

За грудень 2021р. даний будинок спожив 19,8338 Гкал, площа споживачів, які користуються послугою 1065,6 кв.м.. В будинку 6 квартир, що мають індивідуальне опалення, площа яких – 336,6 кв.м. Загальна площа будинку – 1402,2 кв.м.

Вартість опалення для квартири, площа якої 60 кв.м. до використання вищезазначеної Методики розрахунок був наступний:

19,8338 Гкал : 1065,6 кв.м. х 60 кв.м. х 1747,57 грн.(тариф) = 1951,63 грн.

 

По новому розрахунку, що діє з 01.12.2021:

Обсяг ТЕ, витраченої на опалення МЗК, визначається як частка від загального обсягу споживання ТЕ (для 5-ти поверх. – 12%) та розподіляється пропорційно площ.

19,8338 Гкал х 12% = 2,3801 Гкал

Обсяг ТЕ на забезпечення ВФС – 8%.

19,8338 Гкал х 8% = 1,5867 Гкал

Залишок розподіляється на опалювальні приміщення:

19,8338 Гкал – 2,3801 Гкал – 1,5867 Гкал = 15,867 Гкал

15,867 : 1065,6 кв.м. х 60 кв.м. = 0,8934 Гкал (опалення)

2,3801 : 1402,2 кв.м. х 60 кв.м. = 0,1018 Гкал (МЗК)

1,5867 : 1402,2 кв.м. х 60 кв.м. = 0,0679 Гкал (ВФС)

  ________________________________________

Всього: 1,0631 Гкал

Вартість опалення 1,0631 Гкал х 1747,57 грн. = 1857,84 грн.

             Вартість для квартири з такою ж площею (60кв.м.) але з індивідуальним опаленням становить:

0,1018 Гкал (МЗК) + 0,0679 Гкал (ВФС) х 1747,57 грн. = 296,56 грн.

  Площа будинку кв.м. Кількість використаних Гкал Було (до 01.12.21) Стало (з 01.12.21)
Квартира з централізованим опаленням (60 кв.м.) 1402,2 19,8338 1951,63 грн. 1857,84 грн.
Квартира з індивідуальним опаленням (60 кв.м.) 1402,2 19,8338 0 грн. 296,56 грн.
Оплата загальна всього будинку 1402,2 19,8338 34 660,95 грн 34 660,95 грн

 

Та кількість Гкал, яку використав будинок і сума нарахування не змінилася, змінився лише розрахунок нарахувань, а саме порядок розподілу обсягу спожитої теплової енергії між окремими споживачами у будівлях.

Тобто, якщо будинок по вул. Попова 30/3, використав 19,8338 Гкал, то йому і по старому виставлялося за ці Гкал і по новій Методиці за ці ж Гкал.

Згідно вище написаного, КП «Тепловик» повідомляє, що плата нараховується згідно фактично використаної кількості теплової енергії, нічого лишнього не виставляється.

Також, варто зауважити, що споживачі із централізованим опаленням менше будуть сплачувати за рахунок розподілу Гкал на квартири з індивідуальним опаленням та приладами розподілювачами, що знаходяться в квартирі.

З повагою,

юрисконсульт  КП «Тепловик»

Оксана Медведчук

Абонентська плата за послуги тепломережі та за що платитимуть власники квартир з індивідуальним опаленням

Жителям, які користуються індивідуальним способом опалення помешкання, також нараховуватиметься абонентська плата.

Якщо ми спільно живемо в одному домі, користуємося спільно послугами, за це потрібно платити. Це вимога закону. Ми провели нарахування тільки після виходу нормативного документа, який зобов’язує нас це робити. Від себе нічого не придумуємо.

Абонентську плату нараховано всім споживачам, які проживають у багатоквартирних будинках. З 01 жовтня 2021 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Правила надання послуг з постачання теплової енергії», якою затверджено та введено в дію публічні індивідуальні договори з постачання теплової енергії. Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» і цих правил було опубліковано відповідні договори на офіційному веб-сайті КП «Тепловик», що ми й зробили ще 06 жовтня, тому відповідно до закону всі абоненти вважаються повідомленими належним чином.

Ці договори типові, однакові для всіх і набрали чинності 06 листопада. Вони вважаються укладеними з усіма абонентами, чиї будники підключені до мереж теплопостачання, відповідно усі, хто проживає в багатоквартирних будинках, автоматично є споживачами наших послуг. Плата за ці послуги включає 2 види платежів: плата за послуги з постачання теплової енергії, а також плата за абонентське обслуговування.

Абонплата нараховуватиметься щомісяця протягом року, причому всім споживачам багатоквартирних будинків, незалежно від того, чи в них у квартирі централізоване опалення, чи індивідуальне.

ЩО ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО АБОНПЛАТИ?

 • повірка лічильника;
 • витрати, пов’язані зі збором даних лічильників та їх обробкою;
 • витрати, пов’язані з укладання договорів про надання комунальних послуг;
 • здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягнення плати за спожиті послуги;
 • витрати на обслуговування приладів-розподілювачів теплової енергії;
 • друк та доставку квитанцій;
 • абонентський супровід;
 • звірку даних.

Розрахунок суми абонплати здійснюється згідно з Методикою розподілу  між споживачами обсягу спожитих у будівлі комунальних послуг, яка набула чинності також з 01 листопада цього року. Зазначений розподіл залежить від багатьох факторів: поверховості будинку, наявності чи відсутності індивідуального теплового пункту, залишків стояків опалення у відключених квартирах. Наразі є законодавчі підстави, які зобов’язують нас проводити відповідні нарахування.

Хто має платити за опалення місць загального користування у багатоквартирному будинку?
Відповідно до Правил № 830 споживачі, що відключені від централізованого опалення, сплачують за місця загального користування та  функціонування внутрішньо будинкової мережі.

Місця загального користування – це приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку (горища, підвали, сходові клітини, тощо). За рахунок тепловиділень від ізольованих розподільчих трубопроводів, які розташовані в підвалах (місці загального користування будинку) створюються благо приємні умови для нормального функціонування усіх інженерних мереж та комунікацій.

Серед співвласників багатоквартирних будинків (власників житлових/нежитлових приміщень) склалась думка, що в разі відключення приміщення від систем централізованого опалення та встановлення індивідуального опалення вони не повинні сплачувати за послуги теплопостачальної організації. Проте законодавством України передбачені зобов’язання співвласників будинку щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення, спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника, а також оплати комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку.

Отже: споживач, який відключений від системи централізованого опалення, зобов’язаний брати участь у загальних витратах на опалення, зокрема, місць загального користування.

Таким чином, нарахування теплопостачальними організаціями оплати за послуги з опалення місць загального користування співвласникам будинку, які відключені від систем централізованого опалення, законодавчо обґрунтовані та носять обов’язковий характер. Щоб уникнути негативних наслідків, пов’язаних із заборгованістю за послуги з постачання теплової енергії, радимо вчасно здійснювати оплату та не накопичувати борги.

З повагою, економіст КП «Тепловик»  Лариса Михальчишина