Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»  (ст.. ст.. 3, 4, 5, 6), що вступив у дію ще в серпні 2017 року, всі житлові об’єкти необхідно забезпечити приладами комерційного обліку (в тому числі і приладами обліку гарячої води). Такі лічильники повинні бути встановлені на усіх багатоквартирних житлових будинках.

Вся процедура встановлення приладів обліку регламентована законодавством, а всі фінансові видатки законодавець поклав на споживачів.

Варіантів, встановлення лічильника є декілька:
1. Надається згода на встановлення на умовах оператора, або мовчазна згода.
Тобто, підприємство встановлює лічильник, після чого всім абонентам даного будинку виставляється плата – внески, які вони мають сплачувати до 5 років.
2. Самостійне встановлення. Споживачі проводять фінансування та оснащення будинкових лічильників власними силами.
3. Органами місцевого самоврядування можуть бути виділити кошти з місцевого бюджету на оснащення лічильниками будівель.

Внески за встановлення лічильника виконавцю у такому випадку не сплачуються.

Розрахунок нарахування оплати за спожиту гарячу воду буде здійснюватися відповідно до методики, затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 № 315 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018р. за № 1502/32954) «Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг».

Власник або співвласники приміщень мають право протягом двох місяців після того, як отримали повідомлення від підприємства про намір встановити загальнобудинковий лічильник гарячої води, повідомити надавачеві послуг:
про свою згоду;
про намір запропонувати інші умови встановлення лічильника;
про намір поставити лічильник самостійно.

Рішення співвласників приймається відповідно до вимог Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Якщо мешканці на повідомлення ніяк не реагують, то за законом оператор мереж розпочинає встановлення приладів обліку. Те саме відбувається, якщо власники приміщення заявили про намір запропонувати інші умови або повідомили, що поставлять лічильники самі, але протягом чотирьох місяців із моменту повідомлення оператором цього так і не зробили.

У разі, коли власники перешкоджають установленню лічильника, оператор може отримати судовий дозвіл на сервітут – право обмеженого користування частиною приміщення, щоб прилади все-таки було встановлено.

Лічильники належать власнику приміщення, він же відповідає за їх збереження. Прилади беруть на облік протягом 14 днів із моменту встановлення або з моменту подання звернення власника до оператора мереж.
На сьогоднішній день КП «Тепловик» вже почав встановлювати будинкові лічильники води дотримуючись вимог законодавства.

Перед цим не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляє власників (співвласників) кожної житлової будівлі міста про намір встановити такий вузол, вартість такого встановлення, розмір та порядок сплати передбаченого Законом внеску за встановлення вузла комерційного обліку відповідно до Порядку інформування оператором зовнішніх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку, затвердженого Постановою КМУ від 6 червня 2018р. № 444.

Відповідно до вищезазначеного, доводимо до відома усіх мешканців багатоквартирних будинків, що у відповідності до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» , усі будівлі будуть обладнані вузлами комерційного обліку тепла незалежно від того чи буде згода співвласників чи ні. Єдине питання це те, що дане обладнання може бути проведено за кошти КП «Тепловик» з подальшим розподілом суми витрат між усіма співвласниками будинку, або за кошти та силами співвласників будинків.

 

Юрисконсульт                   Оксана  Медведчук

 

Post Navigation