Абонентська плата за послуги тепломережі та за що платитимуть власники квартир з індивідуальним опаленням

Жителям, які користуються індивідуальним способом опалення помешкання, також нараховуватиметься абонентська плата.

Якщо ми спільно живемо в одному домі, користуємося спільно послугами, за це потрібно платити. Це вимога закону. Ми провели нарахування тільки після виходу нормативного документа, який зобов’язує нас це робити. Від себе нічого не придумуємо.

Абонентську плату нараховано всім споживачам, які проживають у багатоквартирних будинках. З 01 жовтня 2021 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Правила надання послуг з постачання теплової енергії», якою затверджено та введено в дію публічні індивідуальні договори з постачання теплової енергії. Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» і цих правил було опубліковано відповідні договори на офіційному веб-сайті КП «Тепловик», що ми й зробили ще 06 жовтня, тому відповідно до закону всі абоненти вважаються повідомленими належним чином.

Ці договори типові, однакові для всіх і набрали чинності 06 листопада. Вони вважаються укладеними з усіма абонентами, чиї будники підключені до мереж теплопостачання, відповідно усі, хто проживає в багатоквартирних будинках, автоматично є споживачами наших послуг. Плата за ці послуги включає 2 види платежів: плата за послуги з постачання теплової енергії, а також плата за абонентське обслуговування.

Абонплата нараховуватиметься щомісяця протягом року, причому всім споживачам багатоквартирних будинків, незалежно від того, чи в них у квартирі централізоване опалення, чи індивідуальне.

ЩО ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО АБОНПЛАТИ?

  • повірка лічильника;
  • витрати, пов’язані зі збором даних лічильників та їх обробкою;
  • витрати, пов’язані з укладання договорів про надання комунальних послуг;
  • здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягнення плати за спожиті послуги;
  • витрати на обслуговування приладів-розподілювачів теплової енергії;
  • друк та доставку квитанцій;
  • абонентський супровід;
  • звірку даних.

Розрахунок суми абонплати здійснюється згідно з Методикою розподілу  між споживачами обсягу спожитих у будівлі комунальних послуг, яка набула чинності також з 01 листопада цього року. Зазначений розподіл залежить від багатьох факторів: поверховості будинку, наявності чи відсутності індивідуального теплового пункту, залишків стояків опалення у відключених квартирах. Наразі є законодавчі підстави, які зобов’язують нас проводити відповідні нарахування.

Хто має платити за опалення місць загального користування у багатоквартирному будинку?
Відповідно до Правил № 830 споживачі, що відключені від централізованого опалення, сплачують за місця загального користування та  функціонування внутрішньо будинкової мережі.

Місця загального користування – це приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку (горища, підвали, сходові клітини, тощо). За рахунок тепловиділень від ізольованих розподільчих трубопроводів, які розташовані в підвалах (місці загального користування будинку) створюються благо приємні умови для нормального функціонування усіх інженерних мереж та комунікацій.

Серед співвласників багатоквартирних будинків (власників житлових/нежитлових приміщень) склалась думка, що в разі відключення приміщення від систем централізованого опалення та встановлення індивідуального опалення вони не повинні сплачувати за послуги теплопостачальної організації. Проте законодавством України передбачені зобов’язання співвласників будинку щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення, спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника, а також оплати комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку.

Отже: споживач, який відключений від системи централізованого опалення, зобов’язаний брати участь у загальних витратах на опалення, зокрема, місць загального користування.

Таким чином, нарахування теплопостачальними організаціями оплати за послуги з опалення місць загального користування співвласникам будинку, які відключені від систем централізованого опалення, законодавчо обґрунтовані та носять обов’язковий характер. Щоб уникнути негативних наслідків, пов’язаних із заборгованістю за послуги з постачання теплової енергії, радимо вчасно здійснювати оплату та не накопичувати борги.

З повагою, економіст КП «Тепловик»  Лариса Михальчишина

Post Navigation