Обґрунтування щодо необхідності коригування тарифів
на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуг з постачання теплової енергії і постачання гарячої води
для усіх категорій споживачів КП «Тепловик»

            За підсумками фінансово-господарської діяльності 9 місяців 2020 року підприємство отримало збиток у розмірі 4860,0 тис. грн.. Причинами збитковості підприємства є різкий ріст цін на складові вартості тарифів та несвоєчасне відшкодування різниці вартості в тарифах на теплову енергію з бюджету.

КП «Тепловик» має встановлені тарифи на теплову енергію, її виробництво, постачання для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) відповідно до рішення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради від 10.09.2020р. №198:

Діючий тариф на теплову енергію для населення  за 1 Гкал. грн. з ПДВ 1664,09
 Діючий тариф на теплову енергію для бюджетних та інших споживачів  за Гкал. з ПДВ 1909,79

Відповідно до «Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. N869, із змінами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.06.2020 N467, передбачено, що у разі зміни протягом строку дії тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, обсягу окремих витрат, пов’язаних із провадженням ліцензованої діяльності та наданням комунальних послуг, з причин, що не залежать від ліцензіата (суб’єкта господарювання), зокрема збільшення або зменшення податків і зборів (обов’язкових платежів), мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, орендної плати та амортизації, підвищення або зниження цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, зміни обсягу фінансових витрат, складової частини планованого прибутку, може проводитися коригування тарифів.

З січня 2021р. планується суттєве збільшення ціни на природний газ для нашого підприємства постачальником газу НАК «Нафтогаз України» та за розподіл газу АТ оператором газорозподільчої системи «Хмельницькгаз». Ціна на природний газ складатиме 7220,00 грн. за 1 000 куб. м. без податку на додану вартість, а за розподіл 1750,00 грн. за 1 000 куб. м. без податку на додану вартість.

При розрахунку встановленого тарифу підприємством закладено ціну на природний газ в розмірі 4 048,49 грн. за 1 000 куб. м. без податку на додану вартість, та за розподіл газу 920,00 грн. за 1 000 куб. м. без податку на додану вартість.  Ціна на природний газ та його розподіл  збільшилась на 78%  та складає 9094,16 грн. за 1 000 куб. м. без податку на додану вартість.

З січня 2021р. ціна за розподіл електроенергії зросте і складатиме 1,12143 грн. без ПДВ за кВт/год.

Враховуючи подальший ріст цін на електроенергію та газ, а також введення з 01.01.2021 року ринку природного газу, збитковий тариф приведе до неможливості проходження опалювального сезону 2020-2021 року.

Без зміни паливної складової тарифу та складової тарифу на електроенергію підприємство протягом опалювального сезону 2020-2021 року, враховуючи щомісячне зростання ціни на природний газ та електроенергію, буде нести колосальні збитки, оскільки в структурі тарифу вона займає найбільшу частку – близько 77%.

Тому, підприємством здійснено коригування в частині ціни паливної складової тарифів та складової тарифу  на електроенергію теплової енергії та послуги з постачання теплової енергії без коригування об’ємів.

Інші складові тарифу на теплову енергію, що враховані у структурі чинних тарифів, не переглядаються.

Розмір планових тарифів, враховуючи податок на додану вартість, складає:

Плановий тариф на теплову енергію для населення  за 1 Гкал. грн. з ПДВ 2444,40
 Плановий тариф на теплову енергію для бюджетних та інших споживачів  за Гкал. з ПДВ 2690,14
Плановий тариф на послугу з централізованого постачання гарячої води за умови підключення рушникосушильників до системи гарячого водопостачання, грн/м3. з ПДВ 152,28
Плановий тариф на послугу з централізованого постачання гарячої води за умови відсутності рушникосушильників, грн/м3. з ПДВ 141,62

 

Згідно ст.20 ЗУ «Про теплопостачання» «тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії».

Зауваження та пропозиції по суті питань, від фізичних та юридичних осіб приймаються до 09:00 год. 13.01.2021р. на адресу 31101, м. Старокостянтинів, вул. Ессенська, 2 блок, 4 або на електронну адресу info@teplovik.org

Для реєстрації пропозицій (зауважень) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи (для юридичних осіб –повне найменування), що їх подала, та її контактні дані для здійснення зворотного зв’язку.

Розрахунок коригування тарифу на постачання теплової енергії для будинку по вул.Попова 6

Розрахунок коригування тарифу на виробництво теплової енергії для будинку по вул.Попова 6

Розрахунок коригування тарифу на теплову енергію для будинку по вул.Попова 6

Розрахунок коригування тарифу на виробництво теплової енергії

Розрахунок коригування тарифу на транспортування теплової енергії

Розрахунок коригування тарифу на постачання теплової енергії

Розрахунок коригування тарифу на теплову енергію

Структура тарифів на послугу постачання гарячої води

 

Директор                                                                                       О.С.Душенко

 

 

Post Navigation