Обстеження будинків для визначення втрат тепла

На прохання одного з жителів міста директор КП «Тепловик» безкоштовно провів обстеження будинку, розташованого за адресою вул. Острозького, 53 на предмет втрати тепла.
Обстеження проводилось для надання рекомендацій щодо подальшої роботи з утеплення. Всі рекомендації були надані в усній формі. А також додано фотографії.
На прикладі цього будинку я хочу всім розповісти , як можливо зменшити споживання тепла і платіжки КП «Тепловик» за спожите тепло.


Будинок зі сторони вулиці


Будинок зі сторони двору

Торець будинку

Синім кольором видно, де втрати тепла мінімальні, червоним – максимальні. Великі втрати тепла – там, де обідрана штукатурка, «голі» балки перекриття, незароблені шви між панелями, погано зроблено примикання та інше. Там, де утеплені квартири, ми бачимо синій та зелений колір.
Минулим літом троє мешканців будинку провели самостійне утеплення власних квартир. Слід зазначити, що на будинку стоїть лічильник тепла. Згідно з даними абонентського відділу КП «Тепловик» споживання тепла виглядає наступним чином:

Таблиця споживання тепла будинком, Гкал.

Опалювальний сезон/місяць жовтень листопад грудень січень лютий березень квітень сума
2016-2017 11,102 19,183 25,856 27,342 27,322 17,55 8,078 136,433
2017-2018 4,204 18,709 18,384 26,913 23,045 24,045 3,275 118,575
2018-2019 2,7 16,853 21,947 26,508 20,223
Різниця за сезон 17,858

Не будемо сперечатись про те, що зима була холодніша чи тепліша.
Із таблиці видно, що завдяки тому, що лише три квартири провели утеплення, загальне споживання будинком теплової енергії – зменшилось. Нагадаю, що в будинку стоїть лічильник тепла, який показує споживання тепла за місяць. Показники лічильника розподіляються на всі квартири пропорційно площі.
Всі мешканці будинку мають подякувати тим, хто утеплив свої квартири, за те, що рахунки за опалення зменшились.
Можна припустити, наскільки зменшиться споживання тепла будинком, якщо всі квартири будуть утеплені. Нижче ми наведемо рекомендації, виконання яких дасть змогу мінімальними коштами, а іноді і зовсім безкоштовно, ще зменшити споживання тепла, тим самим зменшуючи рахунки за опалення.
Ми хочемо поділитись з усіма, для того щоб допомогти мешканцям міста розібратись з тим, що робити для того, щоб їх будинок менше споживав тепла, при цьому, щоб жити в такому будинку було комфортно і затишно.

Рекомендації:
1. Фундаменти
Якщо ми подивимось на фундамент – то побачимо одну з помилок тих, хто утеплює квартири на першому поверсі. Дуже великі втрати тепла йдуть від підвалу. Необхідно обов’язково утеплювати і фундамент будинку, це дасть змогу теплу з підвалу гріти підлогу першого поверху, а не остигати за рахунок не утепленої частини стіни (фундаменту), яка ніби то не належить до квартири.

Червоні зони знизу – це як раз «теплі фундаменти» (втрати тепла). Їх обов’язково потрібно ізолювати.
До підвалу мені потрапити не вдалося. Перевірити стан утеплення трубопроводів не зміг.

2. Вхідні двері.
Необхідно передбачити пристрій, який допоможе тримати двері зачиненими. Це може буди доводчики, або прості пружини. І мешканці будинку мають слідкувати за тим, щоб двері були зачинені. Подвійні двері: багато в яких будинках встановлено на вході в під’їзд двоє дверей, так званий тамбур. Як це працює ? В нормальному стані обидві двері зачинені. Людина входить, відкриває перші двері, зачиняє їх за собою, потім відкриває другі двері, і за собою їх зачиняє. Таким чином мінімально холодне повітря потрапляє у під’їзд. Але багато хто нехтує цим простим правилом. Обстежуючи болгарське містечко, ми часто бачимо, що в кращому випадку одні двері працюють, а другі підперти камінчиком. І все це втрати тепла, за які мають платити мешканці будинку. Лічильник рахує скільки будинок споживає тепла, і йому (лічильнику) байдуже відкриті під’їзні двері чи ні. Тому ми закликаємо всіх мешканців міста – не бути байдужими, кожен з нас може робити звичайні не складні речі, від яких буде покращуватися життя кожного із нас.

Двері в комору біля входу у під’їзд червоні (дуже теплі), а в під’їзд двері зовсім не закриті і температура на першому поверсі в даному під’їзді майже така сама, як і на вулиці.

Відчинені перші двері у під’їзд, за ними тоненькі дерев’яні дверцята, які ледь-ледь утримують тепло в під’їзді.
До речі, перші двері в обох під’їздах не утеплені, в одному під’їзді перші двері зовсім не закриваються.

3. Вікна в під’їзді.

Десь відкрите вікно, десь немає скла, не щільно закривається квартирка, вікно засклене тільки одним склом, і те тріснуло… Дрібниці? Чи додаткові гроші за тепло?

Здається це все дрібнички, але з таких заходів може буди чудова економія.


В центрі ми бачимо утеплену квартиру (вона зелена).

Ще приклад утепленої квартири, і одразу помітний контраст, де закінчується утеплювач.

Приклад утепленої квартири.

Фото будинку

Метою даної статті є довести до відома людей, що потрібно робити, щоб були менші втрати тепла в будинках, і як наслідок, зменшення рахунків за спожите тепло. Проблеми скрізь одні й ті самі. І тільки за допомогою мешканців будинків ми спільно можемо їх вирішувати.
Якщо комусь потрібно надати консультації з даного питання – то ми завжди готові стати у нагоді. В майбутньому ми плануємо навчити декілька співробітників як правильно робити обстеження і надавати людям послуги. Можливо за деякий час вдасться провести обстеження всього міста. Ми готові працювати на благо рідного Старокостянтинова.

З повагою, директор КП «Тепловик»
Олександр Душенко.

Post Navigation